Budowa i zastosowanie mobilnych żurawi wieżowych
Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaka jest budowa i zastosowanie mobilnych żurawi wieżowych, to dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się, jakie elementy ma taki dźwig oraz poznasz przykłady jego użycia. Odkryjesz też różnice między mobilnym żurawiem a klasycznym dźwigiem wieżowym. Jeśli Cię to interesuje, to zostań na stronie. Zapraszamy do lektury.
Jak zbudowany jest mobilny żuraw wieżowy?
Przede wszystkim cała konstrukcja mobilnego żurawia wieżowego znajduje się na podwoziu samochodu ciężarowego. Dzięki temu można go z powodzeniem stosować w miejscach, gdzie klasyczny żuraw nie mógłby być osadzony. Kolejnym elementem jest kabina kierowcy, która jednocześnie jest kabiną operatora. W odróżnieniu od klasycznych dźwigów wieżowych, operator obsługuje żurawia z ziemi. Kolejną częścią jest składana wieża, której nie trzeba montować oddzielnie. Wystarczy, że operator naciśnie guzik, a żuraw sam się rozłoży. To sprzęt, który może pracować z ciężarem do 5 ton i w zasięgu 60 metrów. Jakie zatem zastosowanie ma mobilny żuraw wieżowy? To zostało zawarte w kolejnym akapicie.
Jakie praktyczne zastosowania ma mobilny żuraw wieżowy?
Jeśli interesują Cię praktyczne zastosowania żurawia samojezdnego, to tutaj się tego dowiesz. Do nich należą:
- budowa w terenie o gęstej zabudowie,
- wylewki fundamentów i inne prace związane z betonem,
- demontaż konstrukcji stalowych oraz wyburzenia i rozbiórki,
- obsługa kontenerów transportowych,
- montaż masztów,
- praca w hutach i rafineriach,
- transport stali do wykopu,
- montaż szalunków i klimatyzacji,
- prace nocne i w centrum miasta.
To tylko niektóre zastosowania dla mobilnych żurawi wieżowych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniego sprzętu na swoją budowę, to zapraszamy na nasz blog!