Wykorzystanie dźwigów w pracach dekarskich
Dźwigi znacznie przyspieszają prace dekarskie, a co za tym idzie, ograniczają koszty inwestycji. Przy budowie dachu konieczne jest wynoszenie elementów więźby i pokrycia dachu na spore wysokości, a dzięki platformie roboczej podnoszonej przez dźwig możliwe jest transportowanie pracownika wraz z materiałem oraz ze sprzętem. Dźwig może przenosić wiązary, krokwie i inne elementy a po zamontowaniu kosza roboczego umożliwia wykonywanie prac dekarskich nawet w trudno dostępnych miejscach. Kosz jest obudowany, a dodatkowo pracownik mocuje linę do punktu asekuracyjnego, co zapobiega upadkom z wysokości. Co ważne, korzystanie z dźwigu wyklucza konieczność rozstawiania rusztowań.
Dźwigi samochodowe w pracach dekarskich
Z użyciem dźwigu samojezdnego w szybki i bezpieczny sposób można przetransportować materiały budowlane na miejsce montażu. Dźwigi samochodowe posadowione są na samojezdnym podwoziu i zbudowane są z wyciągarki i wysięgnika. W przeciwieństwie do żurawi wolnostojących nie wymagają czasochłonnego montażu i są praktycznie od razu gotowe do pracy. Maszyny te sprawdzają się nawet w bardzo trudnym terenie, a zatem place budów nie stanowią żadnego wyzwania.
Dźwigi samochodowe mogą przenosić ładunki o wadze aż 80 ton. Co ważne, mobilne żurawie wieżowe mogą mieć różny wysięg, a w naszym asortymencie dostępne są modele z wysięgiem wynoszącym aż 61 metrów. Szeroki zakres wykorzystania dźwigów samochodowych w pracach dekarskich wynika z możliwości wyposażenia maszyny w różnego rodzaju osprzęt, na przykład chwytaki, haki, widły i klasyczne wciągarki linowe oraz wysięgniki bocianowe umożliwiające dostęp w bardzo odległe miejsca.
Podnośniki koszowe dla dekarzy
Zwyżka z powodzeniem może zastąpić rusztowanie w czasie prac dekarskich – przegubowe ramię podnoszące kosz roboczy wyłamuje się pod różnymi kątami, co daje możliwość dotarcia w nawet trudno dostępne miejsca. Jeśli na trasie kosza znajduje się przeszkoda, to dzięki pracy wysięgnika można ją ominąć, co stanowi ogromną przewagę nad podnośnikami nożycowymi, które wynoszą platformę wyłącznie do góry.
Podnośnik koszowy może mieć wysięg sięgający nawet 100 metrów, aczkolwiek wartość ta zmniejsza się wraz ze zwiększeniem wysięgu bocznego. Im dalej podnośnik znajduje się od miejsca montażu, tym mniejsza staje się wysokość, na jaką można unieść platformę. To samo tyczy się udźwigu kosza, który decyduje o ilości narzędzi i liczbie osób, które mogą znajdować się na podeście — im większy ciężar, tym mniejsza staje się wysokość.
Podnośniki koszowe idealnie sprawdzają się przy różnych pracach dekarskich związanych z montażem i remontem pokryć dachowych. Ogromną zaletą podnośników koszowych jest możliwość przemieszczania się w pionie i w poziomie, co znacznie upraszcza prace dekarskie.